Buskowianka

Buskowianka wydobywana jest od 1960 roku przez „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A z ujęcia „Nowy Nurek” w Busku-Zdroju z głębokości 30 m. Należy do wód średniozmineralizowanych o ogólnej mineralizacji ok. 800 mg/L. Posiada mnóstwo składników mineralnych: magnez, wapń, sód, chlorki, wodorowęglany. A czy wiecie, że wypijając 1 litr wody Buskowianka Zdrój zapewnimy swojemu organizmowi dostarczenie ok. 10 % dziennego zapotrzebowania naszego organizmu na magnez i ok. 10% zapotrzebowania na wapń.
Buskowianka Zdrój wspaniale sprawdza się w profilaktyce osteoporozy, schorzeń nowotworowych, układu mięśniowo-nerwowego. Pomaga w leczeniu schorzeń metabolicznych, takich jak cukrzyca, dna moczowa, miażdżyca. Woda ta przyspiesza wydalanie szkodliwych toksyn z organizmu.
Buskowianka była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana podczas branżowych imprez wystawienniczych i targów. Produkt ten zdobył m.in. Nagrodę Specjalną kapituły ORŁA AGROBIZNESU za jej jakość, prozdrowotność i 50 lat tradycji, posiada certyfikat „Najwyższa Jakość Małopolska”, otrzymała wiele nagród, między innymi: Złoty Medal Polagra`95 Poznań, Złoty Medal Eurodrink`97 Łódź.
W naszej ofercie Buskowianka Zdrój dostępna jest aż w 3 rodzajach – niegazowana, gazowana i lekko gazowana, w szklanych butelkach zwrotnych o pojemności 0,3l.

Filtruj produkty

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9